MENU

Speciální nástroje & pomocné nástroje

 

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ OD KNORR-BREMSE

Knorr-Bremse TruckServices dodává majitelům vozidel, dílnám a prodejcům vysoce kvalitní výrobky a servisní řešení pro užitková vozidla všech typů a stáří.

Když Knorr-Bremse zavádí nové komponenty nebo technologie, je obzvláště důležité, aby byly k dispozici správné nástroje pro rychlý a efektivní servis. Knorr-Bremse neustále vyvíjí sortiment podpůrných nástrojů pro různé oblasti, například pomocné nástroje.

Knorr-Bremse TruckServices přijímá zpětnou vazbu během školení a schůzek se zákazníky a shromažďuje různé návrhy na pomocné nástroje, které mohou všem usnadnit každodenní práci. Například v nabídce od Knorr-Bremse TruckServices již najdete měřidlo brzdového válce (K108806K50) a měřidlo brzdového kotouče (K146719K50).

 

Knorr-Bremse TruckServices rozšiřuje svůj sortiment pomocných nástrojů o další řešení:

Sada indikačních nástrojů pro funkční test seřizovače pneumatických kotoučových brzd (K219632K50). Sada se skládá z pěti různě barevných indikátorů, které lze použít nejen pro brzdné systémy Knorr-Bremse, ale také pro kotoučové brzdy jiných výrobců.

V servisní příručce pro pneumatické kotoučové brzdy od Knorr-Bremse se pro tento úkon doporučuje použít konvenční prstencový nebo nástrčný klíč, ale pro testování jsou však zapotřebí dva lidé a najednou lze testovat pouze jednu brzdu. S novou sadou pro indikaci seřizování můžete testovat několik brzd současně - dodávány jsou v sadě po 2 kusech od každého typu (pro jednu celou nápravu). Jednoduše zapojte indikátor na seřizovač, sešlápněte brzdový pedál a dle pohybu šipky na indikátoru uvidíte, zda funkce seřizovače pracuje správně.


Ve zkratce

  • Neustálé rozšiřování programu "Nástroje"
  • Vyvinuto ve spolupráci s předními společnostmi vyrábějící speciální nářadí
  • Jednodušší, bezpečnější, rychlejší a nákladově efektivnější údržba
  • Aktuální servisní řešení pro Knorr-Bremse vzduchové kotoučové brzdy

Pro značku Knorr-Bremse

Množství: 2x

Formát tvaru: Original Knorr-Bremse

Pro značku Meritor

Množství: 2x

Formát tvaru: Hexagon

Velikost: 10

Pro značku Haldex

Množství: 2x

Formát tvaru: Torx

Velikost: T55

Pro značku Wabco/Haldex

Množství: 2x

Formát tvaru: Hexagon

Velikost: 8

Pro značku Meritor

Množství: 2x

Formát tvaru: Hexagon

Velikost: 6


Speciální a pomocné nástroje můžete objednávat na telefonním čísle +420 417 530 503, na e-mailu info@penax.cz, nebo kontaktujte svého obchodního zástupce.


Použití nástroje:

1) Sejměte víčko seřizovače

Odstraňte seřizovací uzávěr (1) podle značky (šipka X). Ujistěte se, že je na místě adaptér (1a).

 

2) Přetočení tlačítek

Otočte seřizovačem s adaptérem (1a) pomocí očkového klíče nebo nástrčného klíče o 3 cvaknutí proti směru hodinových ručiček (čímž se zvětší vzduchová mezera mezi tlačítky) (viz obr.). Vyjměte klíč a adaptér (1a).

 

3) Nasaďte indikátor seřizovače

Vyberte správný nástroj indikátoru seřizovače (viz tabulka výše) a aplikujte ho na seřizovač viz obrázek níže.
Sešlápněte brzdu 5 až 10 krát (cca 2 bary), nástroj indikátoru seřizovače by se měl otočit ve směru hodinových ručiček (při pohledu ze strany válce) postupně po menších krocích, pokud automatický seřizovač funguje správně.

S rostoucím počtem sešlápnutí brzdy se postupný pohyb indikátoru sníží.

 

4) Sešlápněte brzdový pedál

Poznámka: Pokud se nástroj indikátoru neotáčí nebo se otáčí pouze s prvním sešlápnutím brzdy nebo se otáčí dopředu a dozadu s každým sešlápnutím brzdy, automatický seřizovač selhal a třmen musí být vyměněn.

* Popis se vztahuje pouze na Knorr-Bremse vzduchové kotoučové brzdy. Může se lišit pro vzduchové kotoučové brzdy jiných značek. Prosím, postupujte podle pokynů stanovených pro výrobce vozidla a nápravy.