MENU

Novinky 2022


 


Bezpečnostní asistent od KNORR-BREMSE - ProFleet Assist+ Druhé generace

Knorr-Bremse TruckServices a Mobileye®, společnost Intel, představují druhou generaci ProFleet Assist+, na počítačovém vidění založený asistent odbočování pro nákladní automobily a autobusy s integrovanými asistenčními funkcemi.

Systém je koncipován k dodatečné instalaci pro vozový park, nezávisle na stáří nebo typu vozidla.

 

VÍCE 


Objevte ProVia REV se zcela novým designem!

Brzdový ventil přívěsu (REV) ProVia ovládá dvouhadicový brzdový systém přípojných vozidel, který je řízen brzdovým systémem tažného vozidla. REV ovládá funkci nouzového brzdění a spouští automatické brzdění přípojného vozidla, když je zjištěn částečný nebo úplný pokles tlaku v plnícím potrubí.

Ventily odpovídají předpisům ECE R13 pro brzdové systémy.

 

VÍCE 


Asistenční systém pro odbočování (TAS)

V roce 2021 přišlo na evropských silnicích o život odhadem 20 000 lidí, z toho 50 % chodců a cyklistů. Představujeme vám pokročilé technologické řešení pro zvýšení bezpečnosti od společnosti WABCO. Asistenční systém pro odbočování (TAS) společnosti WABCO, se zaměřuje na snížení rozsahu mrtvých úhlů užitkových vozidel díky vestavěné technologii detekce překážek při odbočování a při změně jízdního pruhu na straně spolujezdce.

 

VÍCE 


Speciální nástroje & pomocné nástroje

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ OD KNORR-BREMSE

Knorr-Bremse TruckServices dodává majitelům vozidel, dílnám a prodejcům vysoce kvalitní výrobky a servisní řešení pro užitková vozidla všech typů a stáří.

Když Knorr-Bremse zavádí nové komponenty nebo technologie, je obzvláště důležité, aby byly k dispozici správné nástroje pro rychlý a efektivní servis. Knorr-Bremse neustále vyvíjí sortiment podpůrných nástrojů pro různé oblasti, například pomocné nástroje.

 

VÍCE 


Rozšíření "Wheelend" portfólia: kolová ložiska

V rámci rozšíření portfólia společnost Knorr-Bremse TruckServices nyní vstupuje na trhu náhradních dílů do strategického partnerství s Fersa Bearings, evropským výrobcem komponentů pro hnací ústrojí, na kterého se spoléhají přední světoví výrobci OE a Tier 1 dílů.

 

VÍCE 


Nové elektricky řízené jednotky pro zpracování vzduchu (EC-APU) pro vozidla IVECO

Značka WABCO pokračuje v rozšiřování své nabídky pro nezávislý trh s náhradními díly (IAM) v oblasti zpracování vzduchu uvedením 4 nových EC-APU.

 

VÍCE 


WABCO REMAN SOLUTIONS – spodní díl řadiče převodovky Volvo/Renault

Renovované spodní díly řadičů převodovky pro Volvo generace D jsou nyní nově k dispozici pro nezávislý trh s náhradními díly. 

 

VÍCE 


Desky pro kotoučové brzdy od Knorr-Bremse Truckservices

Ekologické brzdění - bez kompromisů
Ekonomické, efektivní a účinné

Již více než 40 let jsou pneumatické kotoučové brzdy od Knorr-Bremse první volbou téměř všech hlavních výrobců užitkových vozidel po celém světě. Neustálé inovace, díky nimž je brzdění užitkových vozidel ještě bezpečnější, Knorr-Bremse je první volbou i pro související servisní díly, zejména brzdové desky - pokud jde o bezpečnost, spolehlivost a nízké náklady na jejich životní cyklus.

 

VÍCE 


Nové kompresory od Knorr-Bremse: rozšíření produktové řady

Knorr-Bremse TruckServices přidává 36 nových kompresorů do produktového porfolia.

Kompresory Knorr-Bremse jsou konstruovány pro dlouhou životnost, což z nich udělalo přední produkty v rámci segmentu OEM. Vyznačují se mimořádně robustním designem, jsou dokonale sladěny se systémy příslušného vozidla a nízké vzlínání oleje z nich činí velmi kvalitní produkt.

 

VÍCE 


Nové pneumatické kotoučové brzdy (typ SYD7)

Knorr-Bremse dodává novou generaci vzduchových kotoučových brzd do DAF

S novým typovým číslem "SyD7" (Synact DEVO), Knorr-Bremse uvádí na trh novou generaci pneumatických kotoučových brzd, s novými inovativními funkcemi.

Dobře známý a prověřený aftermarketový servisní koncept byl zachován a navíc v případě třmenů obsahuje všechny požadované spotřební díly a servisní sady, které jsou nutné k optimálnímu provedení všech oprav a údržeb.

 

VÍCE 


Elektronické posilovače spojek od Knorr-Bremse

Produktový přehled elektronických posilovačů spojek přímo od výrobce.

Více než 20 let bylo Knorr-Bremse OE výrobcem elektronických posilovačů spojek používaných v převodovkách ZF AS Tronic instalovaných ve Volvo, Renault, MAN, DAF a Iveco aplikacích.

Funkcí elektronického posilovače spojky je automatické ovládání spojky (sepnutí a rozepnutí), které efektivně eliminuje jakékoliv škubání nebo vlnění vozidla.

 

VÍCE 


Startéry a alternátory od Knorr-Bremse

Aktualizace: Knorr-Bremse upravilo produktové portfolio.

Od roku 2019 Knorr-Bremse TruckServices nabízí širokou řadu více než 100 startérů a 130 alternátorů pro autobusy, agro techniku, lehká a těžká užitková vozidla.

 

VÍCE 


Připraven na servis: Nová doplňková sada nářadí

Doplňkový přípravek pro nedávno představené třmeny s dvojitými valivými ložisky na straně plovoucího ložiska.

Když Knorr-Bremse zavádí nové komponenty nebo technologii do svých pneumatických kotoučových brzd, je obzvláště důležité mít po ruce správné nástroje k provedení rychlého a efektivního servisního zásahu.

 

VÍCE 


Semi-elektronické APU jednotky (S-APU) pro Iveco aplikace.

Knorr-Bremse nyní nabízí ucelený servisní koncept pro Semi-APU jednotky v aplikacích Iveco.

Semi-APU jednotky obsahující vysoušeč vzduchu a vícecestný pojistný ventil (MCPV) jsou kombinovány s dvěmi cívkovými ventily. Tyto cívkové ventily mohou být ovládány skrze ECU jednotku užitkového vozidla. To umožňuje inteligentní regeneraci filtrační patrony díky pokročilému ovládání ECU jednotky.

 

VÍCE 


Nové renovované vzduchové kompresory

Společnost WABCO Reman Solutions nabízí renovované vzduchové kompresory pro nezávislý trh s náhradními díly (IAM) jako doplněk ke svému stávajícímu portfoliu produktů. Renovované kompresory poskytují stejnou kvalitu a vysokou úroveň výkonu jako nové kompresory.

 

VÍCE 


Nové brzdové desky ProVia

Během brzdění mění brzdové desky kinetickou energii vozidla na teplo. Brzdové desky ProVia pokrývají nejběžnější vzduchové brzdy na trhu a naše portfolio se stále rozrůstá.

Sady desek včetně příslušenství zajišťují bezpečné použití na většině brzd na trhu. Všechny varianty splňují normu ECE-R90, navíc brzdové desky procházejí dalším testováním v různých situacích.

 

VÍCE 


Knorr-Bremse portfolio senzorů otáček kol

Ucelený přehled produktové řady Knorr-Bremse senzorů otáček kol určených pro nezávislý aftermarket.

Být špičkovým dodavatelem elektronických brzdových systémů v segmentu užitkových vozidel neznamená,
že Knorr‑Bremse vybavuje hlavní evropské výrobce tahačů a autobusů pouze EBS komponenty, ale také senzorovou technologií jako jsou snímače otáček kol.

 

VÍCE 


NG3 pružinové brzdové válce pro vzduchové kotoučové brzdy

Knorr-Bremse pružinové brzdové válce jsou všestranně nadané: jejich modulární design nabízí všechny možné varianty pro široké spektrum aplikací. V součinnosti s uživateli jsou neustále vyvíjeny a zdokonalovány.

 

VÍCE 


Nové HTC spojky pro spojkové kompresory

Pro servis a údržby Knorr-Bremse spojkových kompresorů byly vyvinuty a uvedeny na trh nové spojky. Mají přesvědčivý výkon díky zvýšené robustnosti a v souvislosti s tím i prodlouženou životnost. Zákazníci z toho budou profitovat delšími servisními intervaly výměn, které povedou k dlouhodobému snížení nákladů.

V porovnání s předchozími typy spojek, nové HTC (high torque clutch) spojky mají silnější vrstvu materiálu třecích ploch a více strun. Nová spojka dosahuje životnosti až 3,5 milionu sepnutí.

 

VÍCE 


Brzdové obložení od Knorr-Bremse

Společnost Knorr-Bremse již více než 110 let sleduje jediné poslání: zajistit bezpečnou mobilitu na silnicích a železnicích, udržitelně a šetrně k životnímu prostředí. Více než 100 let zkušeností v oblasti vzduchových brzdových systémů v segmentu užitkových vozidel umožňuje vyvíjet a nabízet vysoce kvalitní prémiové produkty pro zákazníky po celém světě.

 

VÍCE 


TEBS G2 - produktová řada pro návěsovou EBS G2

Návěsové elektronické brzdové systémy (TEBS) od Knorr-Bremse kombinují elektronickou ovládací jednotku, senzorovou technologii a pneumatické ovládání v jednom kompaktním celku.

V roce 2007 byla představena nová jednotka druhé generace pro návěsy s označením TEBS G2.0. Tato nová generace poprvé poskytovala přímé zapojení 7-pinového bajonetového konektoru.

TEBS G2.0 byla následována jednotkou TEBS G2.1 s integrovanou nouzovou funkcí.

 

VÍCE 


Rozšíření portfolia brzdových kotoučů Knorr-Bremse TruckServices

S desítkami let zkušeností s vývojem a dodávkou vzduchových kotoučových brzd pro všechny hlavní OE výrobce nákladních automobilů, které stanovují standardy v kvalitě, spolehlivosti a životnosti, Knorr-Bremse TruckServices nyní znovu rozšiřuje svou produktovou řadu brzdových kotoučů pro aplikace kotoučových brzd mimo spektrum Knorr-Bremse OE.

 

VÍCE 


OptiLock™ – klid, který vám visací zámek neposkytne

Důkladně zabezpečuje náklad a zajišťuje bezpečnost za všech okolností!

Zeptejte se kteréhokoli provozovatele vozového parku: přípojná vozidla jsou zranitelná. Ať už jsou zaparkovaná na seřaďovacím nádraží, odstavena na čerpací stanici, nebo dokonce i když jezdí po veřejných komunikacích, pokusy o vniknutí do vozidel jsou běžné. Společnost WABCO nabízí systém OptiLock™, řadu vysoce kvalitních mechanických a elektronických uzamykacích systémů, které jsou přizpůsobeny vašim potřebám a je vhodný pro většinu vozidel.

 

VÍCE 


Nové filtry od Knorr-Bremse

S více než 20-ti lety zkušeností v oblasti vysoušení vzduchu a filtrace a více než 30-ti miliony vyrobených kusů filtračních patron, je Knorr-Bremse jedním z předních jmen pokud jde o dodávky filtračních patron prémiové kvality pro užitková vozidla napříč celým světem. Díky svým bohatým zkušenostem a rozsáhlou odbornou znalostí s vývojem produktů pro úpravu vzduchu a hnacího ústrojí, rozšířila nyní společnost Knorr-Bremse svůj program pro filtry na komplexní prémiovou produktovou řadu.

 

VÍCE 


ABS prodlužovací kabely - novinka v ProVia portfoliu systémů elektronického řízení brzd

Na silnicích čelí vozidla často náročným podmínkám, které mohou způsobit nepříjemná poškození vozidla a jeho součástí, například kabelů. ProVia nyní představuje ABS prodlužovací kabely, které propojují ABS snímače s EBS modulátorem přípojných vozidel.

 

VÍCE 


Park Release Emergency Valve - ventil PREV

Víme, že pro optimalizování provozních nákladů Vašich vozidel je občas třeba spolehlivé, ale cenově dostupné náhrady originálního dílu. ProVia nyní přináší novinku - jedinou variantu ventilu PREV, který nahrazuje relevantní varianty PREV ventilů dostupných na trhu. 

 

VÍCE 


Zpracování vzduchu ProVia - vysoká kvalita náhradních dílů za dostupnou cenu

Užitková vozidla často musí fungovat v extrémních podmínkách.  Zdolávají velké vzdálenosti s obrovským nákladem na frekventovaných silnicích - to znamená, že jejich součásti jsou velmi namáhány. To platí i pro díly související se systémem přípravy a zpracování vzduchu. Velké množství najetých kilometrů je zatěžuje a časem může dojít k jejich degradaci, protože vzduchový systém se znečistí například vodou nebo olejem.

 

VÍCE 


Šroubové kompresory 2. generace pro aplikace Scania a Daimler


Knorr-Bremse rozšiřuje své portfolio aftermarketových produktů o druhou generaci šroubových kompresorů a servisních sad určených pro elektrické a hybridní autobusy v aplikaci Scania a Daimler.

Druhá generace Knorr-Bremse šroubového kompresoru, která se, díky mnoha letům zkušeností z vývoje a fungování v terénu v rámci kolejových a autobusových aplikací, může honosit unikátní technologií a nejvyšší kvalitou, je nyní dostupná pro nezávislý aftermarket.

 

VÍCE 


Knorr-Bremse elektronické ovládání jízdní výšky

Komfortní jízda a řízení jízdní výšky pro tahače, autobusy a návěsy

Elektronické ovládání jízdní výšky (ELC) zajišťuje ovládání a nastavení jízdní výšky vozidla, ovládá zvedání náprav a různé další funkce.

Knorr-Bremse poprvé představilo elektronické ovládání jízdní výšky jako OE v roce 1999. Od té doby bylo prodáno více než 2 miliony ventilových bloků hlavním výrobcům užitkových vozidel, zahrnující značky jako je Iveco, Volvo a Renault.

 

VÍCE 


EBS7 aftermarketové komponenty pro aplikace Volvo/Renault

Kromě toho, že Knorr-Bremse dodává elektronický brzdový systém EBS7 jako OE pro Volvo/Renault tahačové aplikace, tak je nyní po uvedení ECU jednotek na trh, kompletní řada servisních komponent EBS7 také dostupná pro nezávislý aftermarket.

 

VÍCE 


Nový servisní koncept pro MAN kompresory s ESS funkcí

Knorr-Bremse nabízí většinu 360cc a 720cc kompresorů s ESS funkcí pro úsporu energie.

S více než 25-ti lety zkušeností v oboru dodávky vzduchu a více než 10-ti miliony prodaných kusů kompresorů, nabízí společnost Knorr-Bremse široký sortiment kompresorů s nejlepší účinností a spolehlivostí splňující nejvyšší bezpečnostní standardy. Většina producentů užitkových vozidel spoléhá na kompresory od Knorr-Bremse, aby zajistili, že jejich vozidla budou vždy poskytovat maximální brzdný účinek i po mnoha kilometrech.

 

VÍCE 


Renovované kompresory pro osobní vozidla

Přepracované jádro systému vzduchového odpružení.
 
Jedním z typů odpružení vozidel je vzduchové odpružení. Součástí vzduchových systémů odpružení je vestavěná kompresorová jednotka s kompresorem, sloužícím k přípravě stlačeného vzduchu. Kompresor je základem technologie elektronicky řízeného odpružení ECAS, které vylepšuje jízdní vlastnosti vozidel, napomáhá komfortnímu řízení a zvyšuje bezpečnost.

 

VÍCE 


Nový montážní kufřík WABCO

Díky chytře navrženému montážnímu kufříku WABCO budete mít vždy snadný přístup přesně k tomu příslušenství, které potřebujete k dokončení práce.

  • Dodává se s nejkvalitnějším a nejmodernějším montážním příslušenstvím schváleným společností WABCO pro brzdové systémy CV a systémy stlačeného vzduchu.
  • Změna pořadí je jednoduchá díky přiloženému přehlednému seznamu obsahu s obrázky pro snadnou identifikaci.

 

VÍCE 


Nové ventily ECAS

WABCO odpružení zvyšuje komfort řidiče, umožňuje zvedání a spouštění vozidla na měchách pérování pro více efektivní nakládání a vykládání nákladu. Elektronicky řízené odpružení nabízí mnoho funkcí, které vytváří vyšší přidanou hodnotu pro ovládání vozidla.

 

VÍCE 


Nové brzdové ventily přívěsu Wabco

Zkraťte dobu instalace s novými brzdovými ventily přívěsu WABCO (REV). REV umožňuje ovládání dvouhadicového brzdového systému vzduchových brzd přípojných vozidel bez/s ABS a EBS.

  • Brzdová funkce – umožňuje brzdit přípojné vozidlo na základě ovládacího tlaku z tažného vozidla.
  • Nouzová funkce – automaticky přivádí plný tlak ze vzduchojemu přípojného vozidla do brzdových válců, pokud plnící tlak přívěsu klesne pod 3,2 bar.

VÍCE 


Nové ventily pérování kabiny

ProVia ventily pérování kabiny zlepšují komfort řidičů udržováním kabiny v přesné pozici. Pro kabiny vybavené pneumatickým pérováním, ventil pérování kabiny CLV udržuje správnou výšku a optimálně ji upravuje podle zatížení a stavu vozovky.

VÍCE 


WABCO nyní provádí renovaci brzdových třmenů Knorr-Bremse

Společnost ZF přidává do svého portfolia REMAN SOLUTIONS brzdové třmeny Knorr-Bremse.  

Reference Knorr-Bremse: SN6, SK7, SN7 a SB7 budou okamžitě k dispozici pro systémy vzduchových kotoučových brzd motorových užitkových vozidel, přípojných vozidel a autobusů. 

ZF rozšiřuje svoji nabídku renovovaných produktů tak, aby zahrnovala i produkty jiných výrobců než WABCO. I produkty od jiných výrobců z REMAN programu WABCO fungují jako nové. 

VÍCE 


Knorr-Bremse: Úplný servisní koncept EAC 2.1 pro DAF

Knorr-Bremse nyní nabízí další vysoušeč vzduchu pro DAF systém úpravy vzduchu.

Knorr-Bremse jako přední producent systémů úpravy vzduchu dodává většině evropských výrobců užitkových vozidel a autobusů systémy pro čištění a vysoušení stlačeného vzduchu a tím zajišťuje optimální výkon vzduchového brzdového systému.

VÍCE 


Modulární snímače ABS Wabco

Nová řada modulárních snímačů ABS WABCO od společnosti ZF řeší dlouhodobý problém, jak provádět servis rostoucího počtu variant vozidel bez nutnosti skladovat stovky specifických náhradních dílů.

  • Vyměňujte pouze dotčené součásti
    Servisy mohou přímo identifikovat a vyměnit pouze vadnou část ze tří použitých komponent.

  • Snížení skladových zásob u distributorů
    Díky mimořádné flexibilitě našeho řešení nemusíte už držet skladem velké množství různých variant snímačů.

VÍCE 


Wabco patrona Air System Protector

Původním úkolem patron vysoušeče bylo pouze zbavit vzduch vlhkosti a případných nečistot. Rychlý vývoj technologií pro užitková vozidla, zejména v oblasti pneumatických systémů, však klade na patrony vysoušeče stále vyšší nároky z hlediska výsledné kvality stlačeného vzduchu.

VÍCE 


Wabco renovuje celou 1. generaci EBS modulátorů náprav

Společnost ZF oznámila otevření programu renovace pro kompletní 1. generaci EBS nápravových modulátorů pro motorová vozidla. ZF tak chce podpořit snahu zákazníků z hlediska prodlužování životnosti vozidel a v neposlední řadě také podpořit ekologické zaměření společnosti.

Kromě jasných ekologických přínosů, umožňuje renovace starších zařízení prodloužit životnost vozidel a zlepšit tak jejich ekonomickou kalkulaci.

VÍCE 


Wabco: Nové ventily pérování kabiny

Ventily pérování kabiny zvyšují pohodlí řidiče udržováním přesné polohy kabiny. U kabin vybavených systémem vzduchového odpružení ventily pérování kabiny zachovají správný sklon a inteligentně se přizpůsobí zatížení kabiny a široké škále podmínek na silnici.

WABCO pokračuje v rozšiřování své nabídky pro nezávislý aftermarket (IAM) voblasti vzduchového odpružení zavedením dvou nových variant.

VÍCE 


Nové renovované vzduchové kompresory Wabco

WABCO Reman Solutions nabízí renovované vzduchové kompresory pro nezávislý aftermarket (IAM) jako rozšíření současného produktového portfolia. Renovované kompresory poskytují stejnou kvalitu a vysoký výkon jako nové jednotky.

VÍCE 


Nové TASC ventily

Společnost WABCO na podzim roku 2021 představila novou generaci ventilů TASC (Trailer Air Suspension Control).

Nové ventily nahradí stávající generaci. Funkce a technické parametry jsou v zásadě ekvivalentní se starou generací. Pneumatická funkce RTR (návrat do jízdní výšky) závisí na dostupnosti tlaku v systému.

VÍCE 


Nové ventily ruční brzdy pro vozidla Scania

WABCO uvádí na trh čtyři varianty ventilů ruční brzdy pro vozidla Scania určené pro nezávislý aftermarket (IAM).Technická specifikace je shodná s OE variantami s vylepšeným designem rukojeti, který umožňuje pohodlné ovládání. Všechny varianty jsou vybaveny přídavnou kontrolní polohou pro přípojná vozidla.

VÍCE 


Knorr-Bremse tlakové modulátory pro ABS a EBS

Tlakové modulátory jsou využívány v elektronicky ovládaných brzdových systémech k regulaci tlaku v brzdových válcích na základě signálu, např. z ECU jednotky, nebo pedálového brzdiče.

Štíhlá produktová řada se širokým pokrytím aplikací. Ventily ovládání tlaku jsou upevněny u předních brzdových válců.

VÍCE