MENU

Rozšíření "Wheelend" portfólia: kolová ložiska

Knorr-Bremse TruckServices a Fersa Bearings vstupují do strategického partnerství na aftermarket trhu

Během životnosti vozidla, brzdy na cestách poskytují svůj maximální výkon: musí zvládat provoz typu stop-and-go, bezpečně zastavit za jakéhokoliv počasí a poskytovat nouzové brzdění, kdykoliv je to potřeba. Proto jsou Knorr-Bremse brzdy, brzdové kotouče, brzdové destičky a brzdové válce v dokonalém souladu: díky optimální interakci, vyvinou vždy požadovanou brzdnou sílu, aby vozidlo, náklad a řidiče vždy bezpečně dopravily na místo určení.

Stejně jako spolehlivost brzdných systémů, také ložiska kol jsou nesmírně důležitá pro bezpečnost vozidla. Jako základní prvek hnacího ústrojí jsou v běžném provozu vystavena značným silám způsobeným zatížením, proto je třeba, aby fungovala perfektně i v kritických podmínkách. 

V rámci rozšíření portfólia v tomto segmentu, společnost Knorr-Bremse TruckServices nyní vstupuje na trhu náhradních dílů do strategického partnerství s Fersa Bearings, evropským výrobcem komponentů pro hnací ústrojí, na kterého se spoléhají přední světoví výrobci OE a Tier 1 dílů. Jako součást Fersa Group, se společnost specializuje na komerční aplikace v automobilové dopravě. Fersa Bearings dodává kvalitní, inovativní a obsáhlá řešení pro opravy vysoce efektivních diferenciálů a automatických převodovek, stejně tak jako vysokovýkonná ložiska pro komerční vozidla.

Nyní Vám tedy můžeme nabídnout kompletní sortiment náhradních"Wheelend" dílů. Rozsáhlá kolekce pro nákladní vozy, autobusy a návěsy nezahrnuje pouze kuželová ložiska (TRB), ale také "kolové" ložiskové sady (KWT), kompaktní ložiskové jednotky (CWT), "kolové" ložiskové jednotky (HWT) a také náboje kol s integrovanými ložisky. Toto zahrnuje rovněž i odpovídající nástroje pro servisy.


Ve zkratce:

  • Knorr-Bremse & Fersa Bearings: Nejvyšší standard kvality a bezpečnosti produktu
  • Vše z jednoho zdroje: Kompletní nabídka ložisek pro trucky, autobusy a přívěsy (návěsy)
  • Od kuželových ložisek po náboje kol: Produktové a servisní řešení pro výměnu/náhradu ložisek

Přednastavený náboj - Inteligentní řešení

Přednastavené náboje kombinují náboje vyvinuté společností Fersa s vhodným ložiskem kola. Znalost a respektování požadavků originálního vybavení (materiálů a návrhů), které odpovídají původnímu výrobku. Vyrobeno s vysokou přesností, za použití vysoce kvalitních surovin, které jsou testovány v terénu pro optimální výkon.

  • Předejděte poruchám montáže a zajistěte optimální utěsnění
  • Instalace jednotlivého dílu
  • Snížený počet potřebných nástrojů
  • Výrobní proces splňuje nejvyšší standardy kvality

Kompaktní ložiskový kit: Kit Wheel Truck (KWT) - patentované vysoce přesné ložiskové sady

Kompaktní ložiskové sady jsou pokročilým náhradním řešením, sestávajícím ze dvou přednastavených ložisek. Sady jsou již precizně namazané vysoce kvalitním mazacím tukem, což zaručuje skvělý výkon za všech podmínek. Tyto produkty obsahují patentované Fersa řešení, k zajištění efektivní montáže ložisek a těsnění, které zajišťuje použití správného utahovacího momentu během montáže a správné usazení ložisek v náboji.


Ložiskové jednotky: Hub Wheel Truck (HWT) - kompaktní a bezúdržbový design

"Heavy-Duty" HUB Wheel Truck (HWT) ložiska jsou přednastavené jednotky, tvořené dvěma vnitřními prstenci uloženými v jednom vnějším prstenci. Díky vysoké axiální přesnosti, kompaktnímu a bezúdržbovému designu, a také vysoce kvalitnímu mazivu, poskytují optimální výkon při extrémně vysokém zatížení.


"Kolové" ložiskové jednotky: Compact Wheel Truck (CWT) - ideální bezúdržbové řešení

Kompaktní "kolová" ložiska pro nákladní vozy jsou integrovány přímo do náboje. Tyto ložiskové jednotky jsou sestaveny z perfektně zarovnaných, nalubrikovaných a přednastavených ložisek. Jsou lubrikovány nejkvalitnějším mazacím tukem pro zvýšení jejich výkonu v těch nejtěžších podmínkách.


Kuželová válečková ložiska (TRB) - navržena pro velmi vysoká zatížení

Ložiska jsou složena z vnitřního a vnějšího kroužku a kuželových valivých segmentů. Tento typ ložisek odolá i kombinovanému radiálnímu a axiálnímu zatížení. Navíc, jejich design zabraňuje tomu, aby se valivé segmenty dostaly mimo dráhu vnitřního a vnějšího kroužku.


Speciální nářadí

Nástroje pro mechaniky a servisy sloužící k montáži a demontáži.
Speciálně navržené pro každou aplikaci a pro každý produkt. Zajišťují přesnost, bezpečnost a efektivitu při výměně všech typů ložisek.


Univerzální lisovací kit

  • Víceúčelový (Volvo, DAF..)
  • Pro montáž a demontáž ložisek slisováním

Hydraulický "Extraktor"

Pro všechny typy nábojů


Lisovací nástroj SCANIA

Pro montáž a demontáž přední nápravy


Lisovací nástroj MERCEDES-BENZ

Pro demontáž přední nápravy


Lisovací nástroj MERCEDES-BENZ

Pro montáž přední nápravy


Ložiskové jednotky i speciální nářadí můžete objednávat na telefonním čísle +420 417 530 503, na e-mailu info@penax.cz, nebo kontaktujte svého obchodního zástupce.


O skupině Fersa:

Skupina Fersa je španělská nadnárodní společnost s více jak 50-ti letými zkušenostmi v designu, zpracování a distribuci vysoce kvalitních kolových ložisek určených pro užití v automotive, železničním, větrném a zemědělském průmyslu. Nabízí průmyslová ložiska pro OEM aplikaci, dodavatele Tier1 a také jako MRO a Aftermarket.

Na pěti kontinentech zaměstnává skupina Fersa ve čtyřech výrobních střediscích, třech R&D centrech a 16 logistických centrech více než 600 lidí. Skupina je velkým hráčem na globálním trhu, se sítí partnerů a zákazníků ve více než 100 zemích.